AYSO Area 4U Tournament Info

AYSO 4U Home

Schedules

Coaches Info

Documents

Referees

Training

Tournament

11:45 AM 3B10 - 3B8 Cons - 3G QF3 - 3G QF2 - 3G QF1 - 3G 4G7 - 4G5 4B8 - 4B5 4B6 - 4B7
12:40 PM 3B1 - 3B3 3B2 - 3B4 5G5 - 5G2 1G2 - 1G3 4G1 - 4G3 4G2 - 4G4 5B8 - 5B5 5B6 - 5B7
1:10 PM QF1 - 3B QF2 - 3B 4B2 - 4B4 Cons - 3B 4B5 - 4B7 QF - 4G 4B6 - 4B8 4B1 - 4B3
1:50 PM SF1 - 3G SF2 - 3G 5G1 - 5G3 1G1 - 1G4 5B1 - 5B3 5B6 - 5B8 5B2 - 5B4 5B5 - 5B7
2:30 PM SF1 - 3B SF2 - 3B 5G4 - 5G5 - - - SF2 - 4G SF1 - 4G SF2 - 4B SF1 - 4B
3:10 PM Final - 3G Third - 3G 5G2 - 5G3 1G1 - 1G2 - - - 1G3 - 1G4 SF2 - 5B SF1 - 5B
3:50 PM Final - 3B Third - 3B - - - - - - Third - 4G Final - 4G Third - 4B Final - 4B
4:30 PM - - - - - - - - - - - - - - - - - - Third - 5B Final - 5B

 

Coach Team U-14B 3B1 3B2 3B3 3B4           Total Finish
Mountford Pumas 3B1                      
Gordon Black Bullets 3B2                      
Mathers Hornets 3B3                      
Gordon Silver Bullets 3B4                      
      3B5 3B6 3B7 3B8 3B9 3B10          
Nelson Greyhounds 3B5                      
Mountford Pumas Too 3B6                      
Kirkpatrick Team 1 3B7                      
Mountford More Pumas 3B8                      
Kirkpatrick Team 2 3B9                      
Nelson Greyhounds Too 3B10                      
                           
Coach Team U-12B 4B1 4B2 4B3 4B4 4B5 4B6 4B7 4B8   Total Finish
Huie Warriors in Gold 4B1                      
Winters Mustangs 2 4B2                      
Howard Shadow Hunters 4B3                      
Wright Eliminators 4B4                      
Winters Mustangs 1 4B5                      
Huie Golden Warriors 4B6                      
Wright Titans 4B7                      
Dowell Minotaurs 1 4B8                      
                           
Coach Team U-10B 5B1 5B2 5B3 5B4 5B5 5B6 5B7 5B8   Total Finish
Huie Electrostatic Discharge 5B1                      
Schrader Enigmas 5B2                      
Bay Black Knights 5B3                      
KirkpatrickS Viperhawks 5B4                      
Gaines The Rockets 5B5                      
Huie Lightning Strike 5B6                      
Asher Green Gators 5B7                      
Moser Tigers 5B8                      

 

Away Home Higher seed is home.
    (1) U14B QF 1 #1 seed from B5/B6/B7 pool plays #2 seed from B8/B9/B10 pool.
    (2) U14B QF 2: #2 seed from B5/B6/B7 pool plays #1 seed from B8/B9/B10 pool.
    (3) U14B Cons: #3 seed from B5/B6/B7 pool plays #3 seed from B8/B9/B10 pool.
    U14B SF 1: #1 seed from B1/B2/B3/B4 vs lower seed from (1) or (2)
    U14G SF 2: #2 seed from B1/B2/B3/B4 vs higher seed from (1) or (2)
    Final SF winners
    Third SF losers
       
Away Home Higher seed is home.
    U12B SF 1: #1 seed from B1/B2/B3/B4 vs #2 seed from B5/B6/B7/B8
    U12B SF 2: #2 seed from B1/B2/B3/B4 vs #1 seed from B5/B6/B7/B8
    Final SF winners
    Third SF losers
       
Away Home Higher seed is home.
    U10B SF 1: #1 seed from B1/B2/B3/B4 vs #2 seed from B5/B6/B7/B8
    U10B SF 2: #2 seed from B1/B2/B3/B4 vs #1 seed from B5/B6/B7/B8
    Final SF winners
    Third SF losers

 

Coach Team U-19G   1G1 1G2 1G3 1G4         Total Finish
Nelson Tigers 1G1                      
Nelson Tigers Too 1G2                      
Allred Team 1 1G3                      
Bozarth Strikers 1G4                      
                           
                           
Coach Team U-14G 3G1 3G2 3G3 3G4 3G5 3G6 3G7 3G8 3G9 Total Finish
Schumann Eclipse 3G1                      
Schumann Lightning 3G2                      
Commons Team 1 3G3                      
Hays Strike 3G4                      
Hays Lightning 3G5                      
Pearce Tsunami 3G6                      
Parker Breeze 3G7                      
Parker Blizzard 3G8                      
Bay Fuschia Fury 3G9                      
                         
Coach Team U-12G 4G1 4G2 4G3 4G4 4G5 4G6 4G7     Total Finish
Stoolman Rock Stars 4G1                      
Spunaugle Purple Divas 4G2                      
White Hurricanes 4G3                      
Bozarth Cheetas 1 4G4                      
Bozarth Cheetas 2 4G5                      
Bay Heat 4G6                      
Spunaugle Hot Tamales 4G7                      
                         
Coach Team U-10G   5G1 5G2 5G3 5G4 5G5       Total Finish
Quigley Wichita Flames 5G1                      
Bielefeld Jawbreakers 5G2                      
Girard Panthers 5G3                      
Hays Iguenas 5G4                      
Girard Wildcats 5G5                      

 

Away Home                  
    (1) U14G Bye: Highest #1 seed from gets a QF bye. Next game in SF.
    (2) U14G QF 1 Highest #3 seed from vs next highest #1 seed not from the same pool
    (3) U14G QF 2: Remaining #1 seed from vs lowest #2 seed not from the same pool
    (4) U14G QF 3: Remaining two #2 seeds            
    U14G Cons Two lowest #3 seeds play for a consolation game  
    U14G SF 1: (1) vs (4) unless either SF game results in a match with teams from the same pool. If so, then (1) vs the lowest seed from (2) and (3).
     
    U14G SF 2: (2) vs (3) or see above.            
    Final SF winners                
    Third SF losers                  
                           
Away Home                  
    U12G QF: #2 seed from pool of 3 vs #3 seed from pool of 3  
    U12 SF 1: #1 seed from pool of 4 vs U12G QF winner    
    U12 SF 2: #1 seed from pool of 3 vs #2 seed from pool of 4  
    Final SF winners                
    Third SF losers                  

 

 

 


Last update on November 16, 2013